Plan treningowy dla początkujących dwuboju

Program START

Program START - dwubój dla początkujących

Program treningowy Start, to proponowane przeze mnie jedno z rozwiązań treningu dla początkujących dwuboju olimpijskiego.

Po wielu latach treningu zdaje sobie sprawę, że jeden idealny plan treningowy po prostu nie istnieje. Możliwości tworzenia planu jest wiele i w zależności od potrzeb można sięgnąć po wiele rozwiązań. Program Start, to właśnie jedno z nich. To proponowany przeze mnie czterotygodniowy plan treningowy dla początkujących w dwuboju olimpijskim.

Program skupia ćwiczenia, które dobrałem tak, aby początkujący w zakresie dwuboju olimpijskiego łatwiej mogli “zrozumieć i poczuć sztangę”. Przeważają w nim ćwiczenia dodatkowe ukierunkowane pod dwubój olimpijski, czyli rwanie i podrzut.

W niedalekiej przyszłości zamierzam uzupełnić podstronę z planami treningowymi pod dwubój nowymi propozycjami, m.in. dla osób, które nie mają opanowanych podstaw podnoszenia ciężarów czyli łatwiejsza wersja programu START, program dla średnio zaawansowanych, program na wzmocnienie nóg czy też “góry” na nożyce. Jeśli chcesz być na bieżąco, to proponuje zapisać się do subskrypcji e-mail, którą znajdziesz na stronie głównej.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Plan treningowy jest skierowany dla początkujących dwuboju olimpijskiego, którzy potrafią w stopniu podstawowym wykonywać rwanie, podrzut oraz inne akcesoryjne ćwiczenia ukierunkowane pod dwubój olimpijski. Jeśli jesteś zupełnie nowy w temacie podnoszenia ciężarów, to zapraszam na trening personalny bądź organizowane przeze mnie obozy i warsztaty gdzie nauczysz się podstaw podnoszenia ciężarów.

Możesz skorzystać z tego planu treningowego nawet jak trenujesz dłużej niż rok. Osób trenujących dwubój rok lub dwa lata nie można zaliczyć ani do początkujących ani zaawansowanych, więc uważam, że możesz z tego planu wynieść dodatkowe korzyści.

Tak. Plan zawiera wiele różnych wskazówek dotyczących techniki i sposobu wykonywania ćwiczeń.

Nie. W tygodniu zaplanowane są 4. treningi. Mogę jedynie zaproponować by realizować plan w takie dni jak: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bądź w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Dni oczywiście możesz zmienić dowolnie, ale dobrze by było gdybyś zaplanował/a przerwę jednodniową pomiędzy niektórymi sesjami treningowymi w każdym tygodniu.

Dotychczas nikt nie zgłaszał, że jest to plan nie do zrealizowania. Ćwiczenia oraz obciążenia są tak dobrane by nie sprawiał on dużych trudności, ale na pewno też nie jest lekki.

Zdaje sobie sprawę, że każdemu może się zdarzyć opuścić trening z różnych przyczyn. Jeśli opuścisz trening, to podczas kolejnej sesji treningowej wykonaj zaległy plan. Po prostu długość realizacji programu nieco się wydłuży. Nie jest to znaczący problem.

Masz inne pytanie?

Jeśli masz inne pytanie/a odnośnie programu START bądź chcesz się skontaktować w innej sprawie, to zapraszam do kontaktu.

ZAMÓW

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego programu treningowego, proszę o kontakt e-mail wypełniając poniższy formularz.

100 pln
  • 4. tygodnie
  • 16. treningów
  • Program utworzony z myślą o początkujących
  • Wskazówki dotyczące techniki i sposobu wykonywania ćwiczeń
  • plan w formacie .pdf